| Brand | ZTE |
|---|---|
| Device Model | Blade A35 |
| OS Version | Android 14 (Go edition) |
| Color | Black, Blue, Green |
| Body Material | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Chipset | Unisoc SC9863A1 (22 nm) |
| CPU | Octa-core (4×1.6 GHz Cortex-A55 & 4×1.2 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 2GB |
| Storage_GB | 64GB |
| Battery_mAh | Li-Ion 5000mAh |
| Charging | 10W wired |
| Connectivity | 5.2, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, Yes, No |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | No |








ZTE Blade A35
$399.00 Original price was: $399.00.$349.00Current price is: $349.00.
Brand ZTE
Device Model Blade A35
OS Version Android 14 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 64GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed
Logic Z3L
Brand Logic
Device Model Z3L

Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16E
Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB

Brand DIALN
Device Model Neo
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Neo
Brand DIALN
Device Model Neo
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB

Brand DIALN
Device Model G10
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN G10
Brand DIALN
Device Model G10
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB

Brand Dialn
Device Model X62s
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
Dialn X62S
Brand Dialn
Device Model X62s
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB










