| Brand | Samsung |
|---|---|
| Device Model | Galaxy S25 Ultra |
| OS Version | Android 15, up to 7 major Android upgrades, One UI 8 |
| Color | CA Titanium Black, CA Titanium Grey, CA Titanium Jadegreen, CA Titanium Jetblack, CA Titanium Pinkgold, CA Titanium SilverBlue, CA Titanium Whitesilver, Global Titanium Black, Global Titanium Grey, Global Titanium Jadegreen, Global Titanium Jetblack, Global Titanium Pinkgold, Global Titanium Silverblue, Global Titanium Whitesilver, Latin Titanium Black, Latin Titanium Grey, Latin Titanium Silverblue, Latin Titanium Whitesilver, US Titanium Jetblack |
| Body Material | Glass front (Gorilla Glass Victus 2), glass back (Gorilla Glass Victus 2), aluminum frame |
| Weight | 218 g (7.69 oz) |
| Chipset | Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| CPU | Octa-core (2×4.47 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6×3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Storage_GB | 256GB, 512GB |
| Battery_mAh | Li-Ion 5000mAh |
| Charging | 45W wired, PD3.0, 65% in 30 min 15W wireless (Qi) 4.5W reverse wireless |
| Connectivity | 5.4, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, OTG, No, Yes |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 3.2, DisplayPort 1.2, OTG |
| Audio_Jack | No |
| NFC | Yes |




















Samsung Galaxy S25 ULTRA
$849.00 – $949.00Price range: $849.00 through $949.00
Brand Samsung
Device Model Galaxy S25 Ultra
OS Version Android 15, up to 7 major Android upgrades, One UI 8.0
RAM 12, 16GB
Storage_GB 256, 512GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Apple
Device Model iPhone 16
OS Version iOS 18, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16
Brand Apple
Device Model iPhone 16
OS Version iOS 18, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Nova
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB

Brand Motorola
Device Model Edge 50
OS Version Android 16, up to 3 or 4 major Android upgrades (market/region dependent)
RAM 12GB
Storage_GB 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
MOTOROLA EDGE 50
Brand Motorola
Device Model Edge 50
OS Version Android 16, up to 3 or 4 major Android upgrades (market/region dependent)
RAM 12GB
Storage_GB 512GB
Logic Z3L
Brand Logic
Device Model Z3L

Brand DIALN
Device Model Neo
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Neo
Brand DIALN
Device Model Neo
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB










