| Brand | Motorola |
|---|---|
| Device Model | Moto G15 |
| OS Version | Android 15 |
| Color | Gravity Grey |
| Body Material | Glass front (Gorilla Glass 3), plastic frame, silicone polymer back (eco leather) |
| Weight | 190 g (6.70 oz) |
| Chipset | Mediatek Helio G81 Extreme (12 nm) |
| RAM | 8GB |
| Storage_GB | 256GB |
| Battery_mAh | 5200mAh |
| Connectivity | 5.0, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, Yes, Yes (market/region dependent) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | Yes (market/region dependent) |












Motorola Moto G15
$899.00 Original price was: $899.00.$849.00Current price is: $849.00.
Brand Motorola
Device Model Moto G15
OS Version Android 15
RAM 8GB
Storage_GB 256GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
BLU G33
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Logic Z3L
Brand Logic
Device Model Z3L

Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 17 PRO
$449.00 – $949.00Price range: $449.00 through $949.00Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB

Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16E
Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB

Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 14
Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB












