| Brand | Motorola |
|---|---|
| Device Model | Moto G13 |
| OS Version | Android 13 |
| Color | Matte Charcoal New |
| Body Material | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Weight | 183.5 g (6.49 oz) |
| Chipset | Mediatek MT6769Z Helio G85 (12 nm) |
| RAM | 8GB |
| Storage_GB | 256GB |
| Battery_mAh | Li-Ion 5000mAh |
| Connectivity | 5.1, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, Yes, Yes (market/region dependent) |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | Yes (market/region dependent) |












Motorola Moto G13
$399.00 Original price was: $399.00.$349.00Current price is: $349.00.
Brand Motorola
Device Model Moto G13
OS Version Android 13
RAM 8GB
Storage_GB 256GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Cloud Mobile
Device Model C8
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
CLOUD STRATUS C8
Brand Cloud Mobile
Device Model C8
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB

Brand Dialn
Device Model X68
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
Dialn X68
Brand Dialn
Device Model X68
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 128GB

Brand Motorola
Device Model E15
OS Version Android 14
RAM 2GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
MOTOROLA E15
Brand Motorola
Device Model E15
OS Version Android 14
RAM 2GB
Storage_GB 64GB

Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 14
Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB

Brand DIALN
Device Model G10
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN G10
Brand DIALN
Device Model G10
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB










