| Brand | Motorola |
|---|---|
| Device Model | Moto E14 |
| OS Version | Android 14 (Go edition) |
| Color | Grey New, Gris New, Lavanda New, Pastel Purple New, Verde New |
| Body Material | Glass front (Gorilla Glass 3), plastic frame, plastic back |
| Weight | 178.8 g (6.31 oz) |
| Chipset | Unisoc T606 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A75 & 6×1.6 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 2GB |
| Storage_GB | 128GB, 64GB |
| Battery_mAh | 5000mAh |
| Charging | 15W wired |
| Connectivity | 5.0, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, Yes, No |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | No |












Motorola Moto E14
$749.00 – $949.00Price range: $749.00 through $949.00
Brand Motorola
Device Model Moto E14
OS Version Android 14 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 64, 128GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 14
Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB

Brand Apple
Device Model iPhone 17
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 256GB, 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 17
$449.00 – $949.00Price range: $449.00 through $949.00Brand Apple
Device Model iPhone 17
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 256GB, 512GB

Brand Google
Device Model Pixel 10 Pro
OS Version Android 16, up to 7 major Android upgrades
RAM 16GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
GOOGLE PIXEL 10
Brand Google
Device Model Pixel 10 Pro
OS Version Android 16, up to 7 major Android upgrades
RAM 16GB
Storage_GB 128GB

Brand Motorola
Device Model Edge 60
OS Version Android 16, up to 3 or 4 major Android upgrades (market/region dependent)
RAM 8GB
Storage_GB 256GB
Quick View
Wishlist
Compare
MOTOROLA EDGE 60
Brand Motorola
Device Model Edge 60
OS Version Android 16, up to 3 or 4 major Android upgrades (market/region dependent)
RAM 8GB
Storage_GB 256GB

Brand Dialn
Device Model X65
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN X65
Brand Dialn
Device Model X65
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB












