| Brand | Motorola |
|---|---|
| Device Model | G55 |
| OS Version | Android 14 |
| Color | Smoky Green |
| Body Material | Glass front, plastic back, plastic frame |
| RAM | 4GB |
| Storage_GB | 256GB |
| Battery_mAh | 5000mAh |
| Connectivity | 4G LTE |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Audio_Jack | OTG |
| NFC | Yes |




MOTOROLA G55
$999.00 Original price was: $999.00.$949.00Current price is: $949.00.
Brand Motorola
Device Model G55
OS Version Android 14
RAM 4GB
Storage_GB 256GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
BLU G33
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB

Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16E
Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB

Brand Apple
Device Model iPhone 16
OS Version iOS 18, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16
Brand Apple
Device Model iPhone 16
OS Version iOS 18, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB

Brand Google
Device Model Pixel 10 Pro
OS Version Android 16, up to 7 major Android upgrades
RAM 16GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
GOOGLE PIXEL 10
Brand Google
Device Model Pixel 10 Pro
OS Version Android 16, up to 7 major Android upgrades
RAM 16GB
Storage_GB 128GB

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Nova
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB











