| Brand | ZTE |
|---|---|
| Device Model | Blade A55 |
| OS Version | Android 14 (Go edition) |
| Color | Orange |
| Body Material | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Chipset | Unisoc SC9863A1 (22 nm) |
| CPU | Octa-core (4×1.6 GHz Cortex-A55 & 4×1.2 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 4GB |
| Storage_GB | 64GB |
| Battery_mAh | Li-Ion 5000mAh |
| Charging | 10W wired |
| Connectivity | 5.2, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, OTG, Yes, No |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | No |












ZTE Blade A55
$399.00 Original price was: $399.00.$349.00Current price is: $349.00.
Brand ZTE
Device Model Blade A55
OS Version Android 14 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 14
Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB

Brand Motorola
Device Model Edge 50
OS Version Android 16, up to 3 or 4 major Android upgrades (market/region dependent)
RAM 12GB
Storage_GB 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
MOTOROLA EDGE 50
Brand Motorola
Device Model Edge 50
OS Version Android 16, up to 3 or 4 major Android upgrades (market/region dependent)
RAM 12GB
Storage_GB 512GB

Brand Motorola
Device Model G05
OS Version Android 15
RAM 4GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
MOTOROLA G05
Brand Motorola
Device Model G05
OS Version Android 15
RAM 4GB
Storage_GB 128GB

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Nova
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB

Brand Motorola
Device Model E15
OS Version Android 14
RAM 2GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
MOTOROLA E15
Brand Motorola
Device Model E15
OS Version Android 14
RAM 2GB
Storage_GB 64GB











