| Brand | ZTE |
|---|---|
| Device Model | Blade A35E |
| OS Version | Android 14 |
| Color | Black, Green, Red |
| Body Material | Glass front, plastic back, plastic frame |
| CPU | Octa-core (4×1.6 GHz Cortex-A55 & 4×1.2 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 4GB |
| Storage_GB | 64GB |
| Battery_mAh | Li-Ion 5000mAh |
| Connectivity | 4G LTE |
| USB | USB Type-C 2.1 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | No |












ZTE Blade A35E
$399.00 Original price was: $399.00.$349.00Current price is: $349.00.
Brand ZTE
Device Model Blade A35E
OS Version Android 14 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro Max
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 17 PRO MAX
$449.00 – $949.00Price range: $449.00 through $949.00Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro Max
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB

Brand Apple
Device Model iPhone 16 Pro Max
OS Version iOS 18, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 256GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16 PRO MAX
Brand Apple
Device Model iPhone 16 Pro Max
OS Version iOS 18, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 256GB

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Nova
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB

Brand DIALN
Device Model G10
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN G10
Brand DIALN
Device Model G10
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB

Brand DIALN
Device Model Neo
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Neo
Brand DIALN
Device Model Neo
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB











