| Brand | Samsung |
|---|---|
| Device Model | GALAXY Z FLIP 7 |
| OS Version | Android 14, up to 2 major Android upgrades, One UI 8 |
| Color | Blue Shadow, Coral Red, Jet Black |
| Body Material | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Weight | 189 g (6.67 oz) |
| Chipset | Mediatek Helio G85 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 8GB |
| Storage_GB | 256GB, 512GB |
| Battery_mAh | Li-Ion 5000mAh |
| Charging | 15W wired |
| Connectivity | 5.3, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, Yes, No |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | No |
















SAMSUNG GALAXY Z FLIP 7
$699.00 Original price was: $699.00.$649.00Current price is: $649.00.
Brand Samsung
Device Model Galaxy S25+
OS Version Android 14, up to 2 major Android upgrades, One UI 8.0
RAM 8GB
Storage_GB 256, 512GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16E
Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB

Brand Dialn
Device Model X62
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
Dialn X62
Brand Dialn
Device Model X62
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB

Brand Dialn
Device Model X65
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN X65
Brand Dialn
Device Model X65
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB

Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 14
Brand Apple
Device Model iPhone 14
OS Version iOS 16, upgradable to iOS 26.2
RAM 6GB
Storage_GB 128GB

Brand Google
Device Model Pixel 10 Pro
OS Version Android 16, up to 7 major Android upgrades
RAM 16GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
GOOGLE PIXEL 10
Brand Google
Device Model Pixel 10 Pro
OS Version Android 16, up to 7 major Android upgrades
RAM 16GB
Storage_GB 128GB












