| Brand | Motorola |
|---|---|
| Device Model | Moto G54 |
| OS Version | Android 13, planned upgrade to Android 14 |
| Color | Midnight blue |
| Body Material | Glass front, plastic back or silicone polymer back (eco leather), plastic frame |
| Weight | 177 g (6.24 oz) |
| Chipset | Mediatek Dimensity 7020 (6 nm) |
| RAM | 8GB |
| Storage_GB | 256GB |
| Battery_mAh | Li-Ion 5000mAh |
| Charging | 15W wired Reverse wired |
| Connectivity | 5.3, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, OTG, Yes, Yes |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | Yes |










Motorola Moto G54
$899.00 Original price was: $899.00.$849.00Current price is: $849.00.
Brand Motorola
Device Model Moto G54
OS Version Android 13
RAM 8GB
Storage_GB 256GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Motorola
Device Model G05
OS Version Android 15
RAM 4GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
MOTOROLA G05
Brand Motorola
Device Model G05
OS Version Android 15
RAM 4GB
Storage_GB 128GB

Brand Dialn
Device Model X65
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN X65
Brand Dialn
Device Model X65
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB

Brand Google
Device Model Pixel 10 Pro
OS Version Android 16, up to 7 major Android upgrades
RAM 16GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
GOOGLE PIXEL 10
Brand Google
Device Model Pixel 10 Pro
OS Version Android 16, up to 7 major Android upgrades
RAM 16GB
Storage_GB 128GB

Brand Cloud Mobile
Device Model C8
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
CLOUD STRATUS C8
Brand Cloud Mobile
Device Model C8
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB

Brand DIALN
Device Model Neo
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Neo
Brand DIALN
Device Model Neo
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 4GB
Storage_GB 64GB










