| Brand | Motorola |
|---|---|
| Device Model | Moto G35 |
| OS Version | Android 14 |
| Color | Black, Guava Red, Sage Green |
| Body Material | Glass front (Gorilla Glass 3), plastic frame, silicone polymer back (eco leather) |
| Weight | 188 g or 191 g (6.63 oz) |
| Chipset | Unisoc T760 (6 nm) |
| RAM | 8GB |
| Storage_GB | 256GB |
| Battery_mAh | 5000mAh |
| Connectivity | 5.0, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, Yes, Yes (market/region dependent) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | Yes (market/region dependent) |














MOTOROLA MOTO G35
$699.00 Original price was: $699.00.$649.00Current price is: $649.00.
Brand Motorola
Device Model Moto G35
OS Version Android 14
RAM 8GB
Storage_GB 256GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Dialn
Device Model X62
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
Dialn X62
Brand Dialn
Device Model X62
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Logic Z3L
Brand Logic
Device Model Z3L

Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16E
Brand Apple
Device Model iPhone 16e
OS Version iOS 18.3.1, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 128GB

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
DIALN Nova
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB

Brand MAXWEST
Device Model Vice
RAM 128MB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
Maxwest Vice
Brand MAXWEST
Device Model Vice
RAM 128MB
Storage_GB 64GB












