| Brand | Motorola |
|---|---|
| Device Model | Moto G |
| OS Version | Android 14 (Go edition) |
| Color | Matte Charcoal |
| Body Material | Glass front (Gorilla Glass 3), plastic frame, plastic back |
| Weight | 178.8 g (6.31 oz) |
| Chipset | Unisoc T606 (12 nm) |
| RAM | 2GB, 8GB |
| Storage_GB | 128GB |
| Battery_mAh | 5000mAh |
| Connectivity | 5.0, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, Yes, No |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | No |












MOTOROLA MOTO G
$399.00 Original price was: $399.00.$349.00Current price is: $349.00.
Brand Motorola
Device Model Moto G
OS Version Android 14 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 128GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
BLU G33
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB

Brand Dialn
Device Model X62
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB
Quick View
Wishlist
Compare
Dialn X62
Brand Dialn
Device Model X62
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 3GB
Storage_GB 32GB

Brand MAXWEST
Device Model Vice
RAM 128MB
Storage_GB 64GB
Quick View
Wishlist
Compare
Maxwest Vice
Brand MAXWEST
Device Model Vice
RAM 128MB
Storage_GB 64GB

Brand Apple
Device Model iPhone 16 Pro Max
OS Version iOS 18, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 256GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 16 PRO MAX
Brand Apple
Device Model iPhone 16 Pro Max
OS Version iOS 18, upgradable to iOS 26.2
RAM 8GB
Storage_GB 256GB

Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro Max
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 17 PRO MAX
$449.00 – $949.00Price range: $449.00 through $949.00Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro Max
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB













