| Brand | ZTE |
|---|---|
| Device Model | Blade V70 Max |
| OS Version | Android 15 |
| Color | Grey |
| Body Material | Glass front, plastic frame, glass back or silicone polymer (eco leather) back |
| Chipset | Unisoc T7200 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A75 & 6×1.6 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 4GB |
| Storage_GB | 256GB |
| Battery_mAh | 6000 mAh |
| Charging | 22.5W wired |
| Connectivity | 5.2, A2DP, LE, USB Type-C 2.0, Yes, Yes (market/region dependent) |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Audio_Jack | Yes |
| NFC | Yes (market/region dependent) |
















ZTE BLADE V70 MAX
$399.00 Original price was: $399.00.$349.00Current price is: $349.00.
Brand ZTE
Device Model Blade V70 Max
OS Version Android 15
RAM 4GB
Storage_GB 256GB
There are no reviews yet.
Recently Viewed

Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 17 PRO
$449.00 – $949.00Price range: $449.00 through $949.00Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB

Brand Motorola
Device Model Edge 50
OS Version Android 16, up to 3 or 4 major Android upgrades (market/region dependent)
RAM 12GB
Storage_GB 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
MOTOROLA EDGE 50
Brand Motorola
Device Model Edge 50
OS Version Android 16, up to 3 or 4 major Android upgrades (market/region dependent)
RAM 12GB
Storage_GB 512GB

Brand Apple
Device Model iPhone 17 Air
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 515GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 17 AIR
$449.00 – $949.00Price range: $449.00 through $949.00Brand Apple
Device Model iPhone 17 Air
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 515GB

Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro Max
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB
Quick View
Wishlist
Compare
APPLE IPHONE 17 PRO MAX
$449.00 – $949.00Price range: $449.00 through $949.00Brand Apple
Device Model iPhone 17 Pro Max
OS Version iOS 26, upgradable to iOS 26.2
RAM 12GB
Storage_GB 256GB, 512GB

Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB
Quick View
Wishlist
Compare
BLU G33
Brand BLU
Device Model G33
OS Version Android 13 (Go edition)
RAM 2GB
Storage_GB 16GB












